Gaismā saspiests ābolis pārvērties sulā. Garšā bagātināts ar čilli, ingveru, upeņu zariem un ziemassvētku garšām. Mēs esam projekts Ābolis. Naivi romantiski idiotiska iecere dzīvot un strādāt laukos. Kad iegūvām lauku īpašumu Gaismā, Bārbelē - iemīlējāmies blakus esošajā Āboļdārzā. To sākām īrēt, bet āboli sāka birt. Tā nu kļūvām par suldariem. Lēnā garā virzoties uz priekšu, ar projektu bankas, pašu, Kristapa Sprūda, Vecumnieku novada Domes, Eiropas projektu Leader atbalstu augam, ražojam un tirgojam un sapņojam augt lielāki - arī par sidrdariem, kas bijā sākotnējā iecere ābolu pārstrādei.

Īsumā arī bilžu kolāžā:

Ap divtūkstošpiecpadsmito birušie āboli tiek vesti uz saspiešanu.

Kārlim sāka rasties ticība, ka āboli varētu būt nākotne. Caur projektubanka.lv un aktīvu bļaurošanu sociālajos tīklos sasniedzām 8 dienu laikā 60 atbalstītājus, kas nopirka no mums nākotnes sulu, lai mēs varētu nopirkt pašu nepieciešamāko - spiedi, smalcinātāju un vārāmo katlu.

Kārlis Ulmanis sāka ražot garāžā. Toreiz tā izstatījās tā. Kaut kur 2015 gadā.

Toreizējā veikalā «Prizma» noskatījām smuku taru. Sazinājāmies ar piegādātāju un tapa pirmās smukās garšā bagātinātās ābolu sulas. Tās bagātinājām ar to kas bija mums apkārt - no upeņu krūmiem nogrieztiem zariem un kaņepju lapām.

Ap 2017. gadu izremontējām naivā gaisotnē telaps un nu varējām sākt nopietnāk. Bet viss ir relatīvi. Salīdzinot ar nopietniem ražotājiem - vēljoprojām esam naivajā fāzē.

Pudeles tik ļoti iemīļojām, ka pat pie kaimiņa galdnieka izveidojām tām īpašas kastītes, kurās kļavu sulas tika piegādātas Radison Blue hotel darbiniekiem. Jo bija pavasaris un ābolu sulas bija jau iztirgotas :)

Turpinājām palielināt ražošanas apjomus un sākām tirgot arī novadā vietējā lielveikalā - Lats «Pīlādzis». 
Mūsu sulas vēl var atrast: Vecumniekos - kafejnīcā «Sēdnīca», Rīgā: Lats veikalā «ARN» - Kuldīgas ielā 38, veikalā «Mammas delikateses» - centrāltirgū, veikalā «Turza» - Ģertrūdes ielā 63, veikalā «M50» - miera ielā 17, Ikšķilē - veikalā «Labumu bode», Daugavas prospektā 63 un internetveikalā - «svaigi.lv».

2018. gadā novadnieki mūs nominēja trim nominācijām Vecumnieku uzņēmēju gada balvai no kurām SIA Ābolis ieguva nominācijas «Čaklās rokas» un «Gada ražotājs».

Vasarā, kad āboli vēl tikai sāk ziedēt, rīkojam arī naivo brīvdabas minifestivālu - «Āboļdārzs».


Paldies par uzmanību - lai labi garšo!
ar prieku,
SIA Ābolis valdes loceklis
Kārlis Ulmanis